MENU

Výroba čisticích (ježkovacích) komor

vyroba-cistici-jezkovaci-komoraPro zvýšení bezpečnosti, provozuschopnosti a životnosti potrubí je nutné provádět jeho pravidelnou údržbu, jejíž vnitřní čištění je její nedílnou součástí.

Vysílací a přijímací komory (tzv. čisticí, resp. ježkovací komory) slouží k vkládání a vyjímání čisticích nebo inspekčních válců (pístů nebo "ježků") při čištění potrubí za provozu.

Navrhujeme, konstruujeme a vyrábíme:

  1. stabilní komory (jsou zkonstruovány pro trvalé osazení v místě jejich instalace)
  2. mobilní komory (jsou navrženy pro dočasné použití – po provedení čištění nebo inspekce se demontují a převezou na jiné místo použití nebo uskladnění)
  3. dočasné tlakovací a čisticí komory (používané při tlakových zkouškách nebo vnitřním čištění potrubí, pokud čištění probíhá na odstaveném úseku)

vyroba-mobilni-cistici-jezkovaci-komora-ramVýhody mobilních čisticích (ježkovacích) komor:

  • nejsou vystaveny vlivům počasí jako stabilní komory, nakolik se před realizací čištění nebo inspekce dovezou na místo a po akci se demontují a uloží, což snižuje náklady na jejich údržbu a provoz,
  • díky své konstrukci může být komora vysílací a zároveň přijímací, což znamená, že je možné je operativně vzájemně měnit podle místa použití a uskladnění, což následně snižuje provozní náklady,
  • použitím mobilních komor není nutné zabírat tak velký pozemek jako při stabilních komorách, což snižuje investiční náklady,
  • mobilní hydraulický rám, kterým se nastavuje výška připojení komory, je vyroben unifikovaně, což umožňuje použít jeden rám na několik velikostí komor, což snižuje investiční náklady.

Všechny typy našich komor standardně vyrábíme podle směrnice o tlakových zařízeních PED (Pressure Equipment Directive - 2014/68 / EU), nebo na požádání zajistíme jejich výrobu dle ASME nebo AD-Merkblatt 2000.

více informací
Neváhejte nás kontaktovat:
Pro více informací, zašlete nám prosím e-mail a náš kolega se Vám obratem ozve. Předem srdečně děkujeme.
Tato webstránka používá pouze základní, funkční soubory cookies. Více informací najdete zde.
OK