MENU

Oprava potrubí a svarů za provozu kompozitní bandáží

oprava-vyztuzeni-potrubi-svar-oblouk-koleno-kompozitni-bandazVýztužná uhlíková kompozitní bandáž je určena na trvalou opravu nebo zpevnění stěn potrubí pro kapalná a plynná média, které jsou poškozené vnější korozí, mechanicky (provalení, rýhami apod.), svařováním (tzv. záněty), případně na opravu pozdější zjištěných chyb ve svarech. V některých případech i na opravu úniků (netěsností) v tělesech armatur bez nutnosti přerušení nebo omezení provozního režimu potrubí. (Poznámka: Výztuž uhlíkovou kompozitovou bandáž nelze instalovat přímo na potrubí během úniku produktu. Únik, resp. Netěsnost je nutné nejdříve zastavit a až pak může být bandáž aplikována. V takovém případě slouží bandáž jako výztuha, aby se chyba vlivem zatížení nešířila dál.)

Výztužná uhlíková kompozitní bandáž je uhlíko-epoxidový kompozitní systém, který po vytvrzení dosahuje mechanické vlastnosti srovnatelné s původním ocelovým materiálem stěny potrubí nebo tlakové nádoby. Základním nosným prvkem je tkanina z uhlíkových vláken. Dvousměrným tkaním 100 % -ních uhlíkových vláken je zajištěna vysoká pevnost jako v podélném, tak i v příčném směru. Na tkaninu se nanáší epoxidová pryskyřice, která po vytvrdnutí vytvoří kompozitní jednolitý systém.

Výztužná uhlíková kompozitní bandáž je vytvořena z uhlíkových vláken, které časem nedegradují a v čase se jejich mechanické vlastnosti nemění. Vyznačuje se podstatně zvýšenou pevností v podélném i příčném směru, jednoduchou aplikací a možností přizpůsobení pro různé druhy poškození a geometrie potrubí. Překrýváním jednotlivých pásů kompozitní bandáže lze opravit různé dlouhé nebo navazující chyby. Překrývání pásů bandáže umožňuje opravit neomezenou délku chyby.

Technické vlastnosti a spolehlivost opravy potrubí a svarů výztužnou uhlíkovou kompozitní bandáží byly ověřeny podle mezinárodních norem EN ISO 24817 a ASME PCC-2 několika mezinárodními zkušebními institucemi jako jsou např..: Lloyd`s, TÜV Süd, TÜV Nord a další.

Výztužnou uhlíkovou kompozitovou bandáž je výhodné použít za provozu na:

  • oprava potrubí v oblouku nebo v koleni,
  • oprava členitých úseků potrubí (t-čka, odbočky ...),
  • oprava dlouhé chyby např. dlouhé podélné trhliny,
  • a další.
více informací
Neváhejte nás kontaktovat:
Pro více informací, zašlete nám prosím e-mail a náš kolega se Vám obratem ozve. Předem srdečně děkujeme.
Tato webstránka používá pouze základní, funkční soubory cookies. Více informací najdete zde.
OK