MENU

suseni-odstraneni-vlhkosti-potrubiProvádíme sušení potrubí a odstranění nadměrné vlhkosti po hydraulických tlakových zkouškách, nebo po delší době provozu během čištění potrubí.

Voda se dostává do potrubí před uvedením do provozu zejména díky pracovní nedisciplinovanosti při výstavbě. V některých případech je to dokonce dáno technologií výstavby. Například při pokládání shybek velkých průměrů, kdy je zaplavení potrubí nevyhnutelné. Další etapou, kdy se voda dostává do potrubí jsou hydraulické tlakové zkoušky. U tlakových zkoušek vodou je to zřejmé. Nelze však zanedbat ani tlakové zkoušky vzduchem, kdy v potrubí po jeho natlakování zpravidla zkondenzuje na stěnách potrubí voda obsažená ve vzduchu.

I když se voda z potrubí částečně odstraní při čištění potrubí před tlakovými zkouškami, významný podíl vody z potrubí nelze odstranit ani opakovaným mechanickým čištěním savými čisticími válci (molitanovými čistícími ježky), protože voda je na stěnu potrubí vázána kapilárními silami. Takovou vodu lze odstranit pouze speciálními sušicími metodami.

Pro sušení potrubí používáme:

  • sušení super předsušeným vzduchem,
  • sušení vakuem.

Obě technologie lze použít i pro sušení linií a technologických objektů (měřicí stanice, propojovací technologické uzly apod.) Tak i pro jednotlivé technologické zařízení, které vyžadují vysoké vysušení (chemické zařízení, vysokovýkonné parní turbíny apod.).

více informací
Neváhejte nás kontaktovat:
Pro více informací, zašlete nám prosím e-mail a náš kolega se Vám obratem ozve. Předem srdečně děkujeme.
Tato webstránka používá pouze základní, funkční soubory cookies. Více informací najdete zde.
OK