MENU

Diagnostika a lokalizace vad (defektů)

diagnostika-lokalizace-vad-report-zaznamNa základě diagnostiky potrubí provedené vnitřní nebo vnější inspekcí je vytvořen záznam, jehož prostřednictvím se získá základní „obraz“ o stavu potrubního systému. Ze záznamu se jednotlivé nalezené vady zařadí do kategorií podle jejich rozsahu. Na základě zhodnocení rozsahu vady a provozních podmínek se stanoví jejich závažnost.

Na základě závažnosti vady jsou vybrané vady lokalizovány přímo na potrubí. Na místě vybrané vady se potrubí obnaží a pracovník NDT provede lokální defektoskopickou kontrolu potrubí. Pro detailní kontrolu s cílem stanovit přesný rozsah vady (poškození) potrubí se používají základní techniky NDT: vizuální zkouška (VT), magnetická nebo penetrační zkouška (MT, PT) a zkouška ultrazvukem (UT). V případě kontroly svarů se používá některá z dalších metod: zkouška prozářením (RT), ToFD nebo Phased Array.

Výsledek lokální diagnostiky je následně porovnán se záznamem z inspekce potrubí.

Na základě zhotovených a porovnaných údajů je vytvořen závěrečný protokol o kontrole stavu potrubí v místě vady, který slouží jako podklad pro zhodnocení její závažnosti a pro návrh možného způsobu opravy.

více informací
Neváhejte nás kontaktovat:
Pro více informací, zašlete nám prosím e-mail a náš kolega se Vám obratem ozve. Předem srdečně děkujeme.
Tato webstránka používá pouze základní, funkční soubory cookies. Více informací najdete zde.
OK