MENU

Uzavření (stoplování) potrubí za provozu

uzavirani-stoplovani-potrubi-za-provozuUzavření potrubí za provozu (stoplování) technologií T.D.Williamson za účelem opravy nebo jiného nutného zásahu do potrubí bez odstavení provozu.

Uzavírací zařízení (stoplovací zařízení) technologie T.D.Williamson jsou schopny za provozu dočasně zastavit médium v ​​prostoru uzavření. V případě potřeby zajištění nepřetržité dodávky (proudění) média v daném potrubí, je možné použít obtok, který "obejde" uzavřenou část potrubí a zajistí dodávku média během prací na odstavené části.

Uzavření potrubí za provozu (zastoplování) je možné provést na ocelovém, ocelolitinovém, PE, betonovém a železobetonovém potrubí.

Typický postup uzavření potrubí s vnějším obtokem:

uzavirani-potrubi-za-provozu-tdw

  1. Dvě obtokové a dvě uzavírací tvarovky se za provozu nainstalují (navaří, přišroubují) na potrubí.
  2. Na všechny tvarovky se nainstalují speciální vrtací uzávěry a za provozu se provrtají otvory do potrubí.
  3. Na uzavírací tvarovky se nainstaluje vhodné uzavírací zařízení a potrubí se za provozu uzavře. Průtok média je odveden pomocí nainstalovaného vnějšího obtoku, kterým "obchází" opravovaný (odstavený) úsek potrubí. Odstavený úsek potrubí se odtlakuje a provedou se příslušné práce. Po ukončení prací se odstavený úsek natlakuje a uzavírací zařízení se vyjmou z potrubí a demontují.
  4. Vnější obtok se demontuje a do vrchních přírub všech tvarovek se vsadí speciální zátky (podle typu zařízení). Vrtací uzávěry se demontují a na příruby tvarovek se nainstalují zaslepovací příruby.
více informací
Neváhejte nás kontaktovat:
Pro více informací, zašlete nám prosím e-mail a náš kolega se Vám obratem ozve. Předem srdečně děkujeme.
Tato webstránka používá pouze základní, funkční soubory cookies. Více informací najdete zde.
OK