MENU

hodnoceni-posouzeni-stav-potrubi-rozvodKontrolu a hodnocení technického stavu potrubí provádíme celkovým zhodnocením dosavadní provozu potrubí (potrubního rozvodu), provedených oprav a údržby (svarů, přírubových spojů a příslušenství) na základě provozních záznamů. Po prvotním zhodnocení celkového stavu potrubí a jednotlivých spojů (svarových a přírubových spojů) z provozních záznamů se vyberou kritická místa na kterých se provedou odpovídající defektoskopické kontroly (NDT zkoušky). Výběr kritických míst provádíme na základě analýzy rizika metodikou Risk Based Inspection (RBI) podle API 580 a 581, resp. ASME PCC-3.

V případě, že členitost potrubí (potrubního rozvodu) umožňuje provedení vnitřní inspekce, vybereme vhodnou metodu a provedeme inspekci. V případě, že není možné provést vnitřní inspekci, provedeme zhodnocení stavu na vybraných úsecích některou z jiných vhodných defektoskopický metod pro inspekci stavu potrubí.

Po vyhodnocení všech potřebných NDT zkoušek provedeme výpočet zbytkové životnosti a v případě potřeby navrhneme vhodnou metodu opravy.

V případě havárie potrubí provedeme analýzu příčin porušení a navrhneme příslušná opatření.

více informací
Neváhejte nás kontaktovat:
Pro více informací, zašlete nám prosím e-mail a náš kolega se Vám obratem ozve. Předem srdečně děkujeme.
Tato webstránka používá pouze základní, funkční soubory cookies. Více informací najdete zde.
OK